Інвестиції в ліс і пиломатеріали

Деревина оточує нас всюди: від стін будівель до столів і стільців. Також вона є основним матеріалом для упаковки товарів у інтернет—магазинах. У 2020 року ціни на пиломатеріали піднялися з—за сильного попиту на ринку житла, і потенціал зростання зберігається.

Багато людей вирішили переїхати з міст в приміські та сільські райони, де дистанційна робота дає можливість жити з меншими витратами, ніж в мегаполісі. Розглянемо потенціал інвестицій в ліс. Детальніше на сайті sale.uub.com.ua.

Опис галузі

Деревообробна промисловість включає: лісопромислові компанії та виробників пиломатеріалів і виробів з дерева, які використовуються при будівництві, ремонті та реконструкції.

  1. Компанії належать до циклічного сектору. Вартість пиломатеріалів залежить від активності забудови житлових будинків. Якщо економіка стагнує або знаходиться в рецесії, ситуація на ринку житла погіршується. І навпаки, на підйомі економіки ринок житла зростає.
  2. Зростання населення сприятливий для ринку деревини. Покоління мілленіалов входить у вікову групу, в якій збільшується частка домовласників.
  3. Світовий обсяг покупок нового житла збільшився завдяки мінімальними ставками на іпотеку.
  4. Деревина є захистом від інфляції. Реальні ціни на лісові масиви стабільно росли понад 100 років. Під час останнього сплеску високої інфляції в США в 1973—1981 рр. деревина послужила захисним активом із середньорічним темпом зростання 22%.
  5. У галузі деревини низька кореляція з активами: акціями зростання, облігаціями, нерухомістю — на рівні 0,1. При додаванні цієї галузі в інвестиційний портфель збільшується його загальна прибутковість і знижуються ризики.
  6. З 2000 р світові інвестори, пенсійні фонди, страхові компанії вклали в цей клас активів дол. 40 млрд. Для порівняння, в 1989 році було інвестовано дол. 1 млрд.
  7. За прогнозами ООН, до 2050 р світовий попит на деревину майже подвоїться. Лідерами споживання є США і Китай. У США близько 500 млн акрів потенційно продуктивних лісів, з них 70% знаходяться в приватній власності. Екологічні обмеження і втрата земель через забудову зменшили глобальну доступність лісових угідь. Скорочення вирубки на державних землях підвищило вартість приватних лісів і збільшило імпорт.

Всі ці фактори вказують на високий попит. Після фінансової кризи 2008 р будівництво новобудов відставало від зростання населення, що призвело до нестачі запасів житла.

Виробництво пиломатеріалів і деревини

UFP Industries (UFPI) виробляє і продає деревину в Північній Америці, Європі, Азії і Австралії. Компанія пропонує обрізні пиломатеріали та товари для зовнішнього застосування, в тому числі настили з дерева, декоративні газони, садові товари, стінові панелі, піддони, дерев’яні ящики і інші продукти для упаковки і транспортування. Однак найбільший вибір деревини в Україні тут https://sale.uub.com.ua/news/majbutnij—rynok—zemli—ta—jogo—osoblyvosti.