Тендерні закупівлі, як і будь-які інші види електронних торгів можуть досить серйозно відрізнятися за процедурою. Взяти участь в такому форматі торгів досить просто і достатньо визначитись з тим, який електронний майданчик ви збираєтесь для цього використовувати.
Інформація про проведення закупівлі спочатку потрапляє до системи ПроЗорро, після чого розсилається по всім акредитованим майданчикам. Саме на цих сервісах ви й можете взяти участь в закупівлі, попередньо підготувавши свою заявку таким чином, щоб вона відповідала всім основним критеріям.
ТБ “Українська енергетична біржа ” – це один з досить популярних сайтів, де ви можете знайти детальну інформацію про торги та навіть взяти в них участь. Переходячи за посиланням https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/sections-council/representatives-electric-power, вам залишається лише перейти до переліку актуальних лотів та обрати серед них одне або ж декілька оголошень, що є для вас справді цікавими.
Різновиди сучасних тендерних закупівель
Що стосується видів самих тендерних процедур, які є справді розповсюдженими та часто використовуваними, то такі торги можна розділяти відразу по декільком критеріям.
- Тендерні оголошення можуть бути призначені для закупівлі або ж продажу певної продукції. В залежності від потреби, яку має державна установа, мова може йти про реалізацію нерентабельного бюджетного майна, або ж придбання певної продукції чи отримання послуг;
- Форма проведення – не дивлячись на те, що більш актуальним наразі є саме електронний формат, не варто забувати й про паперову форму торгів. Більш зручним все ж є електронний формат, такі торги проходять на акредитованих електронних майданчиках, де у кожного користувача є можливість подати свою заявку на участь, знаходячись при цьому в будь-якій точці світу;
- Формат – тендерні закупівлі вважаються публічною процедуро, тому частіше проходять саме у відкритій формі. Це означає, що кожен бажаючий має можливість надіслати свою заявку на розгляд та взяти участь в боротьбі за державне замовлення. Є також і винятки, коли дозволяється проведення процедури в закритій формі й в таких торгах можуть взяти участь лише ті користувачі, що отримали відповідне запрошення;
- Самі тендерні замовлення можуть проходити в конкурентному та неконкурентному форматі. Перший варіант є більш розповсюдженим і саме така форма тендерних торгів вважається єдиною правильною. Звичайно, є винятки, коли може допускатися проведення неконкурентної процедури. Але для цього повинні бути чіткі підстави.
Люди часто помиляються, коли вважають, що тендери можуть проводити лише державні організації. Насправді, проведення закупівель на основі тендерних замовлень – це обов’язкова умова й для звичайних компаній, які можуть отримувати певну частину фінансування з бюджету країни.
Варто нагадати, що всі державні закупівлі повинні проводитися з дотриманням ще одного важливого пункту – це річний план закупівель. Мова йде про документ, в якому детально прописуються всі заплановані закупівлі, які можуть бути здійснені протягом поточного року.
Що стосується участі в тендерах, то це мають право робити як фізичні так і юридичні особи. Наразі, немає ніяких обмежень стосовно того, хто саме має право на підготовку власної пропозиції для участі в торгах.
Є лише одна вимога – це відповідність всім критеріям, що прописані в самому оголошенні про проведення тендеру.
Де знайти електронні майданчики з акредитацією в ПроЗорро
Користувачі, які вже чули про те, як саме проводяться сучасні тендерні закупівлі та звичайні аукціони, прекрасно знають, що реєструватися потрібно саме на електронному майданчику з акредитацією в ПроЗорро.
Тут же виникає логічне питання – де знайти перелік цих майданчиків та який саме сервіс краще обрати.
Найбільш зручний та простий спосіб, як можна ознайомитись з переліком акредитованих майданчиків — це розпочати процесс реєстрації на сайті ПроЗорро. Таким чином, система автоматично перенаправляє користувача до списку всіх актуальних електронних майданчиків.
Такий формат – це гарантія того, що вам справді будуть запропоновані лише електронні майданчики з акредитацією в ПроЗорро.
Далі, вже з 10-ти запропонованих сервісів ви маєте можливість обрати той ресурс, який сподобається вам більш всього. Ви можете звертати увагу на інтерфейс, функціонал, зручність, оформлення й на інші критерії, які вважаєте за потрібне.
Головне – це обрати той ресурс, яким вам справді буде приємно користуватися. Додатково ви можете заручитися підтримкою інших користувачів та переглянути відгуки людей, яким вдалось особисто ознайомитись з різними майданчиками та зробити з цього приводу свої висновки.