Надпорогові або надпорогові закупки: особливості проведення тендеру

Одним з критеріїв, який напряму впливає на умови проведення торгів є так званий поріг закупівлі, який визначається, згідно чинного законодавства. Якщо очікувана сума закупівлі на рік перевищує для товарів та послуг 200 тис грн, для робіт – 1.5 млн грн, такі торги вважаються надпороговими. В деяких сферах господарювання порогом вважається очікувана сума закупівлі 1 млн грн для товарів та послуг, 5 млн грн для робіт. Якщо мова йде про надпорогові закупівлі, порядок їх проведення регулюється ЗУ «Про публічні закупівлі».

Як проводяться надпорогові закупівлі

Для проведення надпорогових закупок існує три можливі порядки:

  • відкриті торги (через систему Прозоро);
  • конкурентний діалог (двоповерхові торги у випадках, коли замовник не має можливості самостійно визначити якість товарів та послуг);
  • переговорна процедура (вибір постачальника за результатами переговорів – виключна процедура, що вимагає основної аргументації, в системі ж Прозоро просто завантажується звіт про результати операцій).

Відкриті торги здійснюються на акредитованих майданчиках системи Prozorro. Більш розгорнута інформація за посиланням: sale.uub.com.ua.

Вони мають деякі особливості:

  • період подачі пропозицій складається не менше ніж 15 днів;
  • питання, які стосуються замовлення, можуть бути задані не пізніше, як за 10 днів до закінчення строку подання пропозицій (термін дії питання – не більше 3 днів з моменту його публікації);
  • у разі внесення змін у тендерну документацію, строк розкриття продовжується автоматично);
  • за результатами аукціону при розгляді однієї пропозиції замовлення пропонується не більше 5 робочих днів, в окремих випадках строк може бути збільшений до 20 робочих днів.

Як визначається переможець торгів

У надпорогових торгах замовник має право відкрити найбільш економічно вигідну пропозицію учасників за двома підставами:

  • невідповідність кваліфікаційним вимогам пропозицій учасників (не такий товар, не ті послуги, не обладнання та ін.);
  • не передбачено надання учасником забезпечення тендерної пропозиції.

Договір повинен бути укладений не раніше 10 днів з моменту оголошення намірів його заключити та не звільнити 20 днів з цього моменту.

Зазначимо, що найбільша кількість заявок постачальників відміряється на сьогоднішній день за причиною наявності недоліків у даній тендерній документації. Тому, перед тим, як прийняти участь у торгах, потрібно підготувати та уважно перевірити документацію. 

Майданчики Prozorro.Sale використовуються для проведення державних та комерційних торгів. Основна мета запровадження системи – підвищення прозорості аукціонів, створення рівних умов для усіх учасників так зменшення випадків корупції, зловживань. Практика роботи показала, що система Прозорро з цією задачею упоралась. Через акредитовані майданчики реалізується широкий спектр товарів, починаючи від конфіскату та нерухомості, закінчуючи природним газом та брухтом. Більше інформації за посиланням: https://sale.uub.com.ua/ru/filter/scrap-metal