Біржові котирування природного газу. Ринок середньо- та довгостроковий

Oil pumps on dollar banknotes. Conceptual 3D illustration.

З самого початку роботи компанії і по сьогоднішній день наша головна мета — створити стандарти ціни на енергоресурси, щоб гарантувати мобільність гідного показника. Інструменти обміну, які ми використовуємо, не дозволяють використовувати корупційні системи. І вони також виключають неконтрольоване зростання цін на енергію.

На даний момент ТБ «Українська енергетична біржа» www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/ є основним джерелом котирувань природного газу.

Об’єктивність та неупередженість нашої товарної біржі у ціноутворенні підтверджується висвітленням котирувань світовими аналітичними агентствами, наприклад, Bloomberg та ThomsonReuters.

Формування ціни на газ для України на оптовому ринку базується на біржових котируваннях ТБ УЕБ щодо певного щомісячного джерела.

Ціна на газ для жителів України встановлюється щомісяця, виходячи з ринкової ціни, або в межах гарантованої ціни. Крім того, кінцева вартість залежить від надбавок підрядників та ставок транспортування джерела.

Інформація про середньозважену ціну природного газу

За результатами електронних біржових торгів на «Українській енергетичній біржі» середньозважена ціна на газ для щомісячного джерела визначається таким чином: загальна вартість угод про продаж та купівлю цього джерела, укладених на Українській енергетичній біржі (з урахуванням ПДВ), ділиться на суму обсягу закупівлі та продаж джерела за результатами укладених угод протягом повного періоду його здійснення.

Формула розрахунку:

Ціна на газ = ((у хабі (євро / МВт-год) + середня вартість транспортування магістральними газопроводами в Європі (3 євро / МВт-год)) * 10,62 (коефіцієнт перетворення МВт-год у кубічних метрах)) * євро курс НБУ станом на дата + (4, 45 (тариф для пункту входу в газотранспортну систему України) * 1,45 (показник для замовлення потужності на наступний день) * ставка НБУ на дату) + ПДВ

Середньозважена ціна щомісячного джерела природного газу

для газового місяця продажу чи постачання за результатами електронних біржових торгів на Товарній біржі «Українська енергетична біржа» на початок цього газового місяця відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. 485 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 № 293»